Lygios galimybės ir įvairovė darbe – daug nekainuoja, bet duoda neįkainojamą naudą

Galimybių nauda,

Seno drabužio atnaujinimas: beribės galimybės ir nauda aplinkai

Birželio 4 d. Ši nauja reitingavimo sistema parodė, jog nediskriminavimo principų diegimas nėra užsienio įmonių praktikos kopijavimas. Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos toliau — Tarnybos ekspertės Vilmos Gabrieliūtės, tiek Lietuvos darbdaviai, tiek darbuotojai vis labiau įvertina lygių galimybių užtikrinimo teikiamą naudą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Visko pradžia — nuostatos Darbo aplinka, lyginant su bendromis visuomenės nuotaikomis, nėra išskirtinė.

Tiek įmonės darbuotojai, tiek darbdaviai turi savo vertybes, įsitikinimus ir pažiūras, kurios, net ir neišreikštos žodžiais, gali būti nepagarbios, diskriminuoti ar žeminti kolegas, klientus ar kitus bendruomenės narius.

Taip gali atrodyti, kai nėra bandoma identifikuoti problemų arba pamirštama, kad stereotipinės nuostatos yra giliai įsišaknijusios ir priimamus sprendimus veikia to net nepastebint.

Стратмор отсутствующе смотрел на стену.

Viešojo ir privataus sektoriaus darbdavius konsultuojanti V. Gabrieliūtė atkreipia dėmesį, jog neįsisąmoninti stereotipai patys save maitina ir ilgainiui tampa veiksniais, galinčiais stipriai pakenkti ne vienam darbuotojui.

galimybių nauda viskas apie bitkoinus pradedantiesiems reuters

Todėl mąstyti klišėmis, stereotipais yra daug paprasčiau. Ambrazo nuotr. Kaip pavyzdį jį pateikia situacija, kaip deleguojamos užduotys. Daug neigiamos įtakos daro ir stereotipai, esą vyresnio amžiaus žmonės nėra imlūs, jų žinios pasenusios ir nebenaudingos.

Populiariausi

O šis trūkumas gali atsirasti ir dėl to, jog darbdavys, tyčia arba ne, nekėlė tokio darbuotojo kvalifikacijos. Situaciją galėtų pagerinti periodiniai sąmoningumą gilinantys mokymai. Vieno recepto nėra Kad darbe draudžiama galimybių nauda, priekabiauti, teikti privilegijas ar kitaip pažeisti darbuotojų teises, įtvirtina ne vienas Lietuvos įstatymas.

Įgyvendindami šiuos teisės aktus, darbdaviai turi nepamiršti, kad tai — ne tik bendri principai, bet ir pareiga imtis konkrečių priemonių, jog darbuotojai jaustųsi sąžiningai vertinami ir saugūs.

Pagal Darbo kodeksą, kiekvienas darbdavys, kurio vidutinis darbuotojų skaičius yra daugiau kaip penkiasdešimt, privalo priimti ir paskelbti lygių galimybių įgyvendinimo priemones.

Tarnybos lygių galimybių politiką kūrusi V. Galimybių nauda pabrėžia, jog, nors lygybės principas yra universalus, jo įgyvendinimas turi atitikti jį taikančios įstaigos specifiką. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, galimybių nauda tiek lygių galimybių politikos, tiek kitų lygių galimybių integravimo priemonių sukūrimas reikalauja didelių pastangų, ekspertinių žinių, o ir kainuoja galbūt nemažai.

Tačiau, iš tiesų, įrankiai ir konsultacijos yra lengvai prieinami.

Lygios galimybės ir įvairovė darbe – daug nekainuoja, bet duoda neįkainojamą naudą - LRT

Tarnyba yra parengusi viešus lygių galimybių integravimo galimybių naudakuriais aiškiai išdėstoma, nuo ko pradėti, kur kreiptis ar gauti nemokamus mokymus. Gabrieliūtė pabrėžia ir tai, kad įvairovės užtikrinimas pats savaime pridėtinės vertės nesukuria. Pavyzdžiui, viena iš konfliktų tarp kolegų priežasčių — kartų skirtumai.

Skirtingos kartos į darbą, jo keitimą ar vertybes žvelgia skirtingai. Todėl darbdavys turi atsižvelgti į šiuos bruožus ir rasti būdą, kaip juos suderinti taikant atitinkamą vadovavimo stilių, skirstant užduotis ar suteikiant grįžtamąjį ryšį daugiau informacijos apie tai galima rasti R.

galimybių nauda papildoma grąžos norma už specifinę riziką

Čiutienės ir R. Railaitės straipsnyje.

Kokia, Jūsų nuomone gali būti kita mainų galimybių nauda? | maziausiems.lt

Kitas iššūkis, su kuriuo susiduriama įgyvendinant įvairovę skatinančias iniciatyvas, — darbuotojų bei klientų pasipriešinimas ir neigiama reakcija, dažniausiai kylanti iš nežinojimo.

Gabrieliūtės teigimu, metų pabaigoje prasidėjusi Lygių galimybių sparnų iniciatyva atskleidė, kad Lietuvoje yra nemažai įmonių, galimybių nauda susidorojančių ne tik su iššūkiais, kylančiais dėl siekio kurti įtraukią darbo aplinką, bet ir tampančių gerais pavyzdžiais, iš kurių gali mokytis kiti.

galimybių nauda be recepto

Apžvelgus didžiausią įmanomą sparnų skaičių pelniusių bendrovių praktikas matyti, kad kokybiškas priemonių įgyvendinimas duoda puikių rezultatų. Nuo tada, kai pradėjome, patys tapome kur kas atviresni, atsikratėme stereotipų ir nuostatų.

Kontaktinė informacija

Pirmiausia supratome, kad labai daug lemia darbuotojų ir vadovų edukacija. Įvairovės mokymai daugeliui padėjo kitaip pažvelgti į šią temą, atrasti problematiką, kurios anksčiau nepastebėjo.

Anot V. Kaikarienės, dabar komanda į situacijas geba pažvelgti iš skirtingesnių perspektyvų.

Asmeniškas bendravimas ir dėmesingumas kiekvieno kliento poreikiams ir problemoms.

Įmonės įvairovės ir įtraukties koordinatorė Eglė Ruseckienė, kaip ir kitos pašnekovės, džiaugiasi įmonės praktika, paneigiančia mitą, kad verslo siekis uždirbti pinigų yra nesuderinamas su dėmesiu darbuotojų interesams.

Šis tekstas — Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų dalis.

Galimybių studijos

Birželio 2-oji yra paskutinė diena, kada gyventojai gali spręsti, kas labiausiai nusipelnė šių apdovanojimų. Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų ceremonija tiesiogiai iš Valdovų rūmų Vilniuje — birželio 4 d. Vilma Gabrieliūtė.